• salataya güzellik katan şeyler

  254.
  Nar ekşisi, bol limon ve zeytinyağı ve mümkünse siyah zeytin.
  3 ... hayallerle
 • kuş dili

  47.
  Gözümüz aydın olsun. Kuş Dili (ıslık dili) UNESCO Kültürel Mirası listesinde.

  Giresun Çanakçı Kuskoy de her sene kuşdili festivali düzenleniyormuş. Bu bölgede evler birbirlerinden çok uzun olduğu için ve telefon gibi ekipmanlar da olmadığı için herkes bulunduğu yerden kuş dili ile haberleşerek iletişim kurarlarmış.

  https://youtu.be/Tq1WhIKE1mM
  3 ... hayallerle
 • gülnur aybet

  6.
  Devlet sisteminin içerisinde ilk defa biri ile gurur duydum. Bizim başımızı yere eğdirmediği için sana minnettarız gülnür aybet. iyi ki varsın...
  5 ... hayallerle
 • türkiyeyi bekleyen küresel ısınma tehlikesi

  1.
  iklim değişikliği dersi okullarda zorunlu olmalıdır ve küçükten büyüğe herkesin bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Türkiye karmaşık iklim yapısı içinde, özellikle küresel ısınmaya bağlı olarak, görülebilecek bir iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek ülkelerden birisidir.
  Bilim insanlarına göre küresel ısınma önlenemediği takdirde Türkiye 100 yıl içinde Kuzey Afrika’ya dönecekmiş. Yani susuzluk ve kıtlık kapıda bizleri beklemektedir. Türkiye’de yaşayanların çoğunun kuzeye yerleşeceği düşünülmektedir. Araplar boşuna kuzeye yerleşmiyorlar. Bu konuya devletin artık el atması gerekiyor diyeceğim ama heralde en son düşüneceğimiz konu bu olur. Gündemde bizi bekleyen o kadar çok konu var ki küre ısınmış mı ısınmamış mı kime ne!
  4 ... hayallerle
 • teslim olan teröristlere yemek verilmesi

  4.
  O yemek cidden midelerinden nasıl geçiyor? Hazımsızlık sorunu hiç çekmiyorlar mı? Merak ettim.
  2 ... hayallerle
 • akademisyenlerin yaptığı aşırı bilimsel toplantı

  11.
  https://twitter.com/lvnto.../1183282077560647680?s=08

  üniversitelerin ve akademisyenlerin bu ülkeye bilimsel katkısını yukarıda bulabilirsiniz.üniversitelerde hademe olamayacak adamları profesör olması durumunda ülkemizin durumu içler acısı.
  3 ... hayallerle
 • bir neslin değişimini gözlemlemek

  10.
  Şu an bir parkta oturuyorum. Yaşları tahminen 15-16 arası gençlerin sohbetine kulak misafiri oluyorum. Tek bir anlaşılır cümle kurdukları olmaması gibi her cümlenin sonuna mutlaka amk ifadesini eklemeleri gençliğin ne halde olduğunun göstergesinin kanıtıdır. Sohbetin konusu ise bir kız meselesi. Sohbetin konusunun bilim, sanat vb konularının olmasını ne çok isterdim.
  3 ... hayallerle
 • aydan şener

  115.
  Arkadaşlarım küçükken yüzümü kendisine benzetirlerdi de inanmazdım. Çalıkuşu dizisindeki görüntüsü ile küçüklük fotoğramı karşılaştırınca cidden benzediğimi şimdi farkettim iyi mi:)
  4 ... hayallerle
 • gecenin sözü

  14804.
  Hayat ne aşk davasıdır, nede ekmek kavgasıdır . Hayat insan kalabilme mücadelesidir şerefinle namusunla onurunla ... -Ernesto Che Guevara.
  5 -1 ... hayallerle
 • iş yerinden istifa etmeden önceki son gün

  13.
  Tecrübelerimden yola çıkarak söylemek isterim ki öyle güzel bir duygudur ki anlatılmaz yaşanır. Omuzlarınızdaki tüm yükü bir anda orta yere bırakarak, işyerinizdeki arkadaşlarının yalancı üzüntüsünü görerek ertesi gün o kapıdan dışarıya çıkacağınızı kafanızda canlandırıyorsunuz. Bir ferahlama geliyor ki sormayın gitsin. Ama nedense benimki uzun süreli ayrılıklar olmuyor. Bir aya kalmadan yeni işe başlamış oluyorum ve hiç tadını alamıyorum. Önüme fırsat geldiğinde sonradan işsiz kalmamak için değerlendirmek durumunda kalıyorum. Bu durumda da anlayacağınız hiç tadını çıkaramıyorum. Ama en çok sevdiğim şey çalışmadığım hafta içi bir zaman diliminde bir cafe de oturup kahvemi yudumlarken çalışan kesimin koşturmacasını izlemek bana ayrı bir keyif veriyor.
  3 ... hayallerle
 • kendini videoya alan avukat kadın

  19.
  Yanlış meslekte top koşturduğu muhakkak. Ablamız resmen harcanıyor. Ama bir yandan da bu mesleği adabı ile yapanlara da üzülmüyor değilim.
  1 ... hayallerle
 • karaciğerini kocasından geri isteyen kadın

  14.
  Ciğer tava mı yapacakmış:) “ciğerini sökerim bak” cümlesi boşuna söylenmiyormuş:))
  1 ... hayallerle
 • çocukları korkutmak için söylenen sözler

  53.
  Artık biz çocukları değil çocuklar bizi korkutur hale geldi. Dün trende 4 yaşındaki bir kız çocuğu birden bağırarak şu cümleyi kurdu. ‘’Telefonları bırakın hayata bakın’’. Tabi bu esnada herkesin elinde malup cep telefonu var ve bu kız çocuğu bir duraktaki manzarayı kaçırdı diye annesine kızıyordu. Gelecek nesil sağlam geliyor umarım harcanmazlar.
  8 -2 ... hayallerle
 • yazarların en sevdiği mekanlar

  47.
  Burgazada kalpazankaya restaurant.
  2 ... hayallerle
 • 10 10 2019 gratis rezaleti

  9.
  Şişirilmiş sonra da indirim yapılmış gibi gösterilen indirimli fiyatlardır. Özellikle bir kaç ürünü test ettim. Sanki bedava dağıtılıyor gibi kasalarda kuyruk oluşmuş. Hesabını iyi yaparak araştırıp gerçekten indirimli ürünse almakta fayda var. Aksi takdirde hem parana yazık hem de o hengamede yorulmaya ve zaman kaybına yazık olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde bu devirde malum para kolay kazanılmıyor.
  1 ... hayallerle
 • kuyucaklı yusuf

  152.
  bu kitabı okurken ben içten içe sinir krizi geçirmiştim. insanı çileden çıkaran bir karakter. sebahattin ali’nin bu kitabı ile “içimizdeki şeytan” kitabını sağlam bir psikoloji ile okumanızı tavsiye ederim.
  5 ... hayallerle
 • para kazanılan ilk iş

  16.
  16 yaşında lise stajyeri iken eve taksitle otomatik çamaşır makinesi aldığımı hatırlıyorum. O zamanlar çoğu evde sıkmalı vardı. Otomatik çamaşır makinesi alarak anacağımı bu dertten kurtarmıştım. Hey gidi günler heyy...
  4 ... hayallerle
 • evli erkeklerle beraber olan kadınlar

  82.
  '' keser doner sap doner gun gelir hesap doner '' bu durum için kullanilan bir sozdür. Ne yaşatırsan elbet bir gün yaşarsın.
  1 ... hayallerle
 • kendini 5 yıl sonra hangi pozisyonda görüyorsun

  123.
  Ege tarafına yerleşmiş, bağ ve bahçe işleri ile uğraşan, denizin ve doğanın içinde kendi bulacağım bir pozisyonda görüyorum. inşallah nasip olur:)
  2 ... hayallerle
 • zengin olmak nasıl bir şey

  34.
  Zengin ama mutsuz olmak nasıl bir şey?
  1 ... hayallerle
 • yeni şeyler getiriyorum