• herkes hakettiği hayatı yaşar

  8.
  Bence çok yanlış bir yargı. Kimse istemediği hayatı yaşamak istemez. Şartlar ve koşullar o hayatı yaşamanı gerektiriyorsa mecbur bırakılmışsındır. Bazen yaşadığın yerde ne yaparsan yap ne kadar önde olursan ol ne kadar kendini yetiştirirsen yetiştir bir gıdım ilerleyemezsin. ibni Haldun boşuna dememiş ‘’Coğrafya Kaderdir’’ Bunun dışında bir de insanın küçük coğrafyası vardır. işte bu ise ailedir.
  4 ... hayallerle
 • çok güzel kız vs çok tatlı kız

  8.
  Çok güzel veya çok tatlı olabilir. Ancak bu sadece görüntüden ibaret de olabilir. Yani konuşmaya başlayınca eğer boş kalıyorsa sana hitap etmiyorsa erkek veya kız farketmeksizin güzellik de bir yerde bitebiliyor. Güzel ve tatlı olup, boş değilse ancak egosundan yanına yaklaşılmıyorsa bana göre yine boştur. Çünkü daha insan olmanın evrimini tamamlayamamıştır. Güzel bir kalp, iyi huy, hoşgörü, samimiyet, alçakgönüllülük fiziksel güzelliği tamamlar ve ballı kaymak olur. Tabii bulabilene...
  7 ... hayallerle
 • matematik sevmeyen insanlar

  23.
  yaptığım iş gereği sürekli rakamların içindeyim. ama itiraf etmeliyim ki ilkokuldan bu yana matematikle kimyam hiç barışmamıştır. bunun nedenini ise ilkokulda her sınıf atladığımda öğretmenimizim değişmesine bağlıyorum. yani eminim ki benimle aynı sınıfta olan bir çok arkadaşımın matematik dersi hayatı boyunca başına bela olmuştur. matematiğe bir veya iki adım geride başladım.temel sağlam olmadığı içinde okul hayatı boyunca benim açımdan hep sorun olmuştur.
  2 ... hayallerle
 • huzur veren şeyler

  167.
  keşke şu an yaz mevsiminde olsak, dalgaların sesi ve denizin kokusu eşliğinde gözlerimi kapasam ve uzaklara gidebilsem.ama eminim o günlerde yakındır. sadece biraz sabır.
  2 ... hayallerle
 • söylenecek çok şey var

  13.
  Söylenecek çok var da bazen sessizlik de bir anlatım biçimidir. iç sesimi dinliyor ve susuyorum.
  1 ... hayallerle
 • italya

  428.
  iki sene önce gittiğim ülkedir. En çok Roma ve Floransa’yı beğenmiştim. Kuzey tarafını gezip gördüm. Umarım güney tarafını da görme imkanı bulurum.
  2 -1 ... hayallerle
 • acil kitap önerisi

  16.
  Şah ve Sultan-iskender Pala
  Kendini Savunan insan- Erıch Fromm
  Tüfek mikrop ve çelik-Jared Dıamond
  1984 George Orwell
  Cesur Yeni Dünya- Aldous Huxley

  Yakın zamanda tavsiye üzerine bu kitapları aldım. Henüz içerisinde fırsat bulup okuyamadıklarımda var.okumak için sabırsızlanıyorum.
  4 ... hayallerle
 • yıl 2075

  6.
  Bu yılı kesin göremeyeceğim. Ama bu yıl yaşananları az çok tahmin edebiliyorum. Kopyalanmış insanların olacağını, yaşam süresinin çok uzayacağını, dünyada su, gıda ve barınma ihtiyaçlarının çok fazla olacağını, insan denilen varlığın artık robotlardan ibaret olacağını, insan katliamının çok daha fazla olacağını, yani dünyanın çok daha acımasız olacağını şimdiden görebiliyorum. Bu yılı görenlerin Allah yardımcısı olsun. Açıkcası o yıla kadar da yaşamak istemem.
  3 -1 ... hayallerle
 • günün tek cümlelik özeti

  11691.
  Dışarıda yağmur, içimde bir hüzün ve hızla geçen zaman.
  4 ... hayallerle
 • köylüye cahil gözüyle bakmak

  25.
  Kimseyi küçümseme, zira ne ile karşılaşacağını bilemezsin. Hiç beklemediğin insandan gün gelir öyle bir hayat dersi alırsın ki, kendin onun karşısında küçülürsün. insanın kendinden başka herkesten iyi veya kötü öğrenebileceği muhakkak bir şey vardır. Bu dünyada sadece küçüçük bir zerreyiz. O yüzden kendimizi çok da büyütmenin anlamı hiç yok.
  6 ... hayallerle
 • en sevdiğiniz ingilizce cümle

  223.
  "Life is what happens when you're busy making other plans. "

  ''Hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir.''

  John Lennon
  1 -1 ... hayallerle
 • neden sevgilin yok

  2497.
  Mutlaka bir zamanda olmuştur. Ancak doğru insanlara denk gelmemişsindir. Canın yanmıştır, üzülmüşsündür, insanlara olan güvenini kaybetmişsindir. Bir yerden sonra kendine yetebilmeyi öğrenmişsindir. Ama bu demek değil ki hiç olmayacak. Hayırlısı en sevdiğim kelimedir. Bundan sonra da olucaksa en hayırlısı olsun.
  3 ... hayallerle
 • sadece kadınların bildikleri renkler

  37.
  Güvez,şarabi,kanarya,nefti,saksonya, zeytini,fes rengi
  1 -1 ... hayallerle
 • evli fakat mutsuz

  14.
  Bir evlilikte saygı,sevgi bittiyse ve mutsuz isen o evliliği sürdürmeye devam etmek kendine, eşine ve çocuğuna yaptığın en büyük haksızlık olur.insan bir yerde dur diyebilmeli ve yönünü değiştirebilmelidir. Güzel bir sözü hatırladım.

  ‘’Rüzgarın yönünü belki tahmin edemeyebiliriz ama hemen her durumda rotamızın yönünü değiştirebiliriz’’
  3 ... hayallerle
 • yapmadan ölmek istemem dediğiniz şeyler

  54.
  Bulunduğum şehirden uzaklaşarak bir sahil kasabasına yerleşmek.
  5 ... hayallerle
 • sözlük yazarlarının itirafları

  163628.
  Herkese güçlü görünmeye çalışırken aslında ne kadar güçsüz olduğumu anladım. Etrafımda çok insan olmasına rağmen bazen kendimi yalnız hissediyorum. Aslında çok yol katettiğimi görsem de bazen kendimi çok geride kalmış gibi hissediyorum. Keşke bir zaman makinesi olsa ve geriye dönerek tüm hatalarımı, yanlışlarımı düzeltebilsem.
  2 ... hayallerle
 • en çok kaybettiğin şey

  73.
  Güven. Zor kazanılır ama çabuk kaybedilir.
  4 ... hayallerle
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  43664.
  david garrett-viva la vida

  https://youtu.be/bZ_BoOlAXyk
  1 ... hayallerle
 • en asaletli duyguların adamı

  6.
  insani duyguları gelişmiş biri olarak gördüm. Fikir ve düşüncelerini anlatım şeklide gayet naif ve düzgün olduğu için hemen fark ediliyor.
  5 ... hayallerle
 • şiirlerin en can alıcı mısraları

  896.
  seni bulmaktan önce aramak isterim.
  seni sevmekten önce anlamak isterim.
  seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,
  sana hep, hep yeniden başlamak isterim.
  Özdemir Asaf
  6 -1 ... hayallerle
 • yeni şeyler getiriyorum