• çikolata bağımlılığı

  33.
  Çikolatayı çok severim. Ama her çikolatayı da yemem.Ama çoğunlukla glikoz ihtiyacımı hurma yiyerek karşılarım.
  1 -1 ... hayallerle
 • geceye bir fotoğraf bırak

  411.
  geceye bir fotoğraf bırak
  5 -2 ... hayallerle
 • erkek kadından üstündür

  43.
  Fizyolojik olarak erkek kadından üstündür. Ancak diğer özelliklere bakıldığında bence birbirini tamamlar. Ayrıca günümüzdeki toplumda kadın artık her işi yapabiliyor. (maden ve inşaat işçiliği hariç). Aslına bakarsanız hemcinsim olarak söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama düşününce sanki kadın daha üstün gibi. Evli, çocuklu, çalışan bir anneyi düşününce sanki biraz daha üstün gibi.
  4 -1 ... hayallerle
 • insana zevk veren basit şeyler

  2420.
  Tarçınlı cevizli kek yapmak.
  1 ... hayallerle
 • insanları ağır ağır öldüren şeyler

  77.
  Sanırım hayatın içinde kaybolduğunu hissetmektir. Bazen kendimizi sırf ihtiyaçlarımızı karşılamak için çalışmaya öyle kaptırıyoruz ki, önümüzde geçip giden zamanın farkında bile olmuyoruz. Her günümüz aynı rutin döngü ile devam ediyor. En azından benim için öyle. Bunun yanında eğer yaptığın iş stresli ise hem zamanından, hem de yavaş yavaş aşağılara çekilen ruhsal ve bedensel kaybedilen sağlığımızda cabası. Maalesef Kapitalizm çarkında dönen aciz varlıklar haline geldik. Yaşamak bu kadar zor olmamalı.
  2 ... hayallerle
 • en değerli şey nedir

  26.
  En değerli ve ilk şey sağlıklı olmak ve nefes alabilmektir. Çünkü bu olmaz ise hiçbir şeyin anlamı yok.Bunun dışında bir diğer önemli şey ise sevdiklerinle beraber olabilmek ve anın kıymetini bilmektir.
  1 -1 ... hayallerle
 • kalbinin girişinde bir yazı olsaydı bu ne olurdu

  154.
  Hişştt.. lütfen sessiz olun!
  1 ... hayallerle
 • kadın yazarlardan erkek yazarlara sorular

  41.
  Yazı mı? Tura mı?
  3 -1 ... hayallerle
 • herkes hakettiği hayatı yaşar

  8.
  Bence çok yanlış bir yargı. Kimse istemediği hayatı yaşamak istemez. Şartlar ve koşullar o hayatı yaşamanı gerektiriyorsa mecbur bırakılmışsındır. Bazen yaşadığın yerde ne yaparsan yap ne kadar önde olursan ol ne kadar kendini yetiştirirsen yetiştir bir gıdım ilerleyemezsin. ibni Haldun boşuna dememiş ‘’Coğrafya Kaderdir’’ Bunun dışında bir de insanın küçük coğrafyası vardır. işte bu ise ailedir.
  4 ... hayallerle
 • çok güzel kız vs çok tatlı kız

  12.
  Çok güzel veya çok tatlı olabilir. Ancak bu sadece görüntüden ibaret de olabilir. Yani konuşmaya başlayınca eğer boş kalıyorsa sana hitap etmiyorsa erkek veya kız farketmeksizin güzellik de bir yerde bitebiliyor. Güzel ve tatlı olup, boş değilse ancak egosundan yanına yaklaşılmıyorsa bana göre yine boştur. Çünkü daha insan olmanın evrimini tamamlayamamıştır. Güzel bir kalp, iyi huy, hoşgörü, samimiyet, alçakgönüllülük fiziksel güzelliği tamamlar ve ballı kaymak olur. Tabii bulabilene...
  7 ... hayallerle
 • matematik sevmeyen insanlar

  23.
  yaptığım iş gereği sürekli rakamların içindeyim. ama itiraf etmeliyim ki ilkokuldan bu yana matematikle kimyam hiç barışmamıştır. bunun nedenini ise ilkokulda her sınıf atladığımda öğretmenimizim değişmesine bağlıyorum. yani eminim ki benimle aynı sınıfta olan bir çok arkadaşımın matematik dersi hayatı boyunca başına bela olmuştur. matematiğe bir veya iki adım geride başladım.temel sağlam olmadığı içinde okul hayatı boyunca benim açımdan hep sorun olmuştur.
  2 ... hayallerle
 • huzur veren şeyler

  168.
  keşke şu an yaz mevsiminde olsak, dalgaların sesi ve denizin kokusu eşliğinde gözlerimi kapasam ve uzaklara gidebilsem.ama eminim o günlerde yakındır. sadece biraz sabır.
  2 ... hayallerle
 • söylenecek çok şey var

  14.
  Söylenecek çok var da bazen sessizlik de bir anlatım biçimidir. iç sesimi dinliyor ve susuyorum.
  1 ... hayallerle
 • italya

  440.
  iki sene önce gittiğim ülkedir. En çok Roma ve Floransa’yı beğenmiştim. Kuzey tarafını gezip gördüm. Umarım güney tarafını da görme imkanı bulurum.
  2 -1 ... hayallerle
 • acil kitap önerisi

  16.
  Şah ve Sultan-iskender Pala
  Kendini Savunan insan- Erıch Fromm
  Tüfek mikrop ve çelik-Jared Dıamond
  1984 George Orwell
  Cesur Yeni Dünya- Aldous Huxley

  Yakın zamanda tavsiye üzerine bu kitapları aldım. Henüz içerisinde fırsat bulup okuyamadıklarımda var.okumak için sabırsızlanıyorum.
  4 ... hayallerle
 • yıl 2075

  6.
  Bu yılı kesin göremeyeceğim. Ama bu yıl yaşananları az çok tahmin edebiliyorum. Kopyalanmış insanların olacağını, yaşam süresinin çok uzayacağını, dünyada su, gıda ve barınma ihtiyaçlarının çok fazla olacağını, insan denilen varlığın artık robotlardan ibaret olacağını, insan katliamının çok daha fazla olacağını, yani dünyanın çok daha acımasız olacağını şimdiden görebiliyorum. Bu yılı görenlerin Allah yardımcısı olsun. Açıkcası o yıla kadar da yaşamak istemem.
  3 -1 ... hayallerle
 • günün tek cümlelik özeti

  11786.
  Dışarıda yağmur, içimde bir hüzün ve hızla geçen zaman.
  4 ... hayallerle
 • köylüye cahil gözüyle bakmak

  25.
  Kimseyi küçümseme, zira ne ile karşılaşacağını bilemezsin. Hiç beklemediğin insandan gün gelir öyle bir hayat dersi alırsın ki, kendin onun karşısında küçülürsün. insanın kendinden başka herkesten iyi veya kötü öğrenebileceği muhakkak bir şey vardır. Bu dünyada sadece küçüçük bir zerreyiz. O yüzden kendimizi çok da büyütmenin anlamı hiç yok.
  6 ... hayallerle
 • en sevdiğiniz ingilizce cümle

  237.
  "Life is what happens when you're busy making other plans. "

  ''Hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir.''

  John Lennon
  1 -1 ... hayallerle
 • neden sevgilin yok

  2583.
  Mutlaka bir zamanda olmuştur. Ancak doğru insanlara denk gelmemişsindir. Canın yanmıştır, üzülmüşsündür, insanlara olan güvenini kaybetmişsindir. Bir yerden sonra kendine yetebilmeyi öğrenmişsindir. Ama bu demek değil ki hiç olmayacak. Hayırlısı en sevdiğim kelimedir. Bundan sonra da olucaksa en hayırlısı olsun.
  3 ... hayallerle
 • yeni şeyler getiriyorum