• yüksek lisans

  356.
  Şu an yaptığım ve keşke hiç bulaşmasaydım dediğim şey. Çalışan insan için çok zor. Yoğun bir şekilde slayt, ödev hazırlamak gerekiyor ve ciddi emek istiyor. Kendi açımdan düşündüğümde çok da gerek olmadığını anladım.
  4 ... hayallerle
 • hayatta en zor olan şey

  13.
  Kendi yükünden başka bir de başkalarının yükünü çekmek olsa gerek. Başkaları dediğim kişiler illa ki sevdiklerindir gerçi ama yine omuzlarında bir ağırlık ve sorumluluk duygusunu sürekli hatırlatmaktadırlar.
  4 -1 ... hayallerle
 • kızgın demir yalatılan arap hatun

  16.
  O kızgın demire o adamların şeylerini yalatacaksın. Ama öyle hemen çekmeyeceksin. O kızgın demir her değdiğinde en az 2-3 dk öyle kalacak. Yanarsa günahkar, yanmaz ise şerefsiz olduğunu anlayacaksın.
  4 ... hayallerle
 • tengir budun

  1702.
  Benim gördüğüm en iyi sözlük yazarlarından biridir. Hemen her konuda bilgisi ve düşüncesini paylaşması ve de tarafsız olması yönünden kendisini beğenerek takip ediyorum.
  7 -5 ... hayallerle
 • istanbul sahillerinde mangal yasağı

  15.
  Heralde verilmiş en yerinde karar olur. Sahile yakın oturmama rağmen bu yüzden yazın sahile gidipte rahat nefes alamıyoruz. Her yer duman ve çöplük. Sahiller en azından nefes alır.
  2 -1 ... hayallerle
 • bu gecenin şarkısı

  32.
  Düş sokağı sakinleri- sevdan bir ateş.
  3 ... hayallerle
 • stres atma yöntemleri

  182.
  Duygusal bir film izleyerek hüngür hüngür ağlamak:))
  1 ... hayallerle
 • volkswagen in türkiye yatırımını ertelemesi

  17.
  Ne çok isterdim Türkiye olarak her mal da bir markamız olmasını. Örnek, tamamen herşeyi ile türkiye’nin ürettiği bir araba markamız olaymış. Ya da tamamen herşeyi ile ürettiğimiz bir cep telefonu markamız olaydı. Aslında vestel marka cep telefonu var ancak parçaları ithal edilerek birleştiriliyor. Tabi bunun yanında kaliteli ve güvenilir marka olması da önemli. Yani demek istediğim aslında bizim ciddi anlamda bir teknolojimiz olaydı belki Alman marka otomotiv kullanma ya da Iphone marka cep telefonu kullanma olayını da devletin yasaklama imkanı olurdu. Bir ülkenin bunu yapabilmesi için ekonomisinin de çok güçlü olması gerekir. Çin kendi vatandaşlarına sadece kendi ülkesinde ürettiği malları almalarına izin vermektedir. Bir çin vatandaşı ıphone marka telefonu kullanamıyor. Acaba biz de bugünleri görebilecekmiyiz acep.
  1 -1 ... hayallerle
 • salataya güzellik katan şeyler

  275.
  Nar ekşisi, bol limon ve zeytinyağı ve mümkünse siyah zeytin.
  3 ... hayallerle
 • kuş dili

  48.
  Gözümüz aydın olsun. Kuş Dili (ıslık dili) UNESCO Kültürel Mirası listesinde.

  Giresun Çanakçı Kuskoy de her sene kuşdili festivali düzenleniyormuş. Bu bölgede evler birbirlerinden çok uzun olduğu için ve telefon gibi ekipmanlar da olmadığı için herkes bulunduğu yerden kuş dili ile haberleşerek iletişim kurarlarmış.

  https://youtu.be/Tq1WhIKE1mM
  2 ... hayallerle
 • gülnur aybet

  6.
  Devlet sisteminin içerisinde ilk defa biri ile gurur duydum. Bizim başımızı yere eğdirmediği için sana minnettarız gülnür aybet. iyi ki varsın...
  5 ... hayallerle
 • türkiyeyi bekleyen küresel ısınma tehlikesi

  2.
  iklim değişikliği dersi okullarda zorunlu olmalıdır ve küçükten büyüğe herkesin bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Türkiye karmaşık iklim yapısı içinde, özellikle küresel ısınmaya bağlı olarak, görülebilecek bir iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek ülkelerden birisidir.
  Bilim insanlarına göre küresel ısınma önlenemediği takdirde Türkiye 100 yıl içinde Kuzey Afrika’ya dönecekmiş. Yani susuzluk ve kıtlık kapıda bizleri beklemektedir. Türkiye’de yaşayanların çoğunun kuzeye yerleşeceği düşünülmektedir. Araplar boşuna kuzeye yerleşmiyorlar. Bu konuya devletin artık el atması gerekiyor diyeceğim ama heralde en son düşüneceğimiz konu bu olur. Gündemde bizi bekleyen o kadar çok konu var ki küre ısınmış mı ısınmamış mı kime ne!
  4 ... hayallerle
 • teslim olan teröristlere yemek verilmesi

  4.
  O yemek cidden midelerinden nasıl geçiyor? Hazımsızlık sorunu hiç çekmiyorlar mı? Merak ettim.
  2 ... hayallerle
 • akademisyenlerin yaptığı aşırı bilimsel toplantı

  13.
  https://twitter.com/lvnto.../1183282077560647680?s=08

  üniversitelerin ve akademisyenlerin bu ülkeye bilimsel katkısını yukarıda bulabilirsiniz.üniversitelerde hademe olamayacak adamları profesör olması durumunda ülkemizin durumu içler acısı.
  3 ... hayallerle
 • bir neslin değişimini gözlemlemek

  10.
  Şu an bir parkta oturuyorum. Yaşları tahminen 15-16 arası gençlerin sohbetine kulak misafiri oluyorum. Tek bir anlaşılır cümle kurdukları olmaması gibi her cümlenin sonuna mutlaka amk ifadesini eklemeleri gençliğin ne halde olduğunun göstergesinin kanıtıdır. Sohbetin konusu ise bir kız meselesi. Sohbetin konusunun bilim, sanat vb konularının olmasını ne çok isterdim.
  3 ... hayallerle
 • aydan şener

  117.
  Arkadaşlarım küçükken yüzümü kendisine benzetirlerdi de inanmazdım. Çalıkuşu dizisindeki görüntüsü ile küçüklük fotoğramı karşılaştırınca cidden benzediğimi şimdi farkettim iyi mi:)
  4 ... hayallerle
 • gecenin sözü

  15238.
  Hayat ne aşk davasıdır, nede ekmek kavgasıdır . Hayat insan kalabilme mücadelesidir şerefinle namusunla onurunla ... -Ernesto Che Guevara.
  4 -1 ... hayallerle
 • iş yerinden istifa etmeden önceki son gün

  13.
  Tecrübelerimden yola çıkarak söylemek isterim ki öyle güzel bir duygudur ki anlatılmaz yaşanır. Omuzlarınızdaki tüm yükü bir anda orta yere bırakarak, işyerinizdeki arkadaşlarının yalancı üzüntüsünü görerek ertesi gün o kapıdan dışarıya çıkacağınızı kafanızda canlandırıyorsunuz. Bir ferahlama geliyor ki sormayın gitsin. Ama nedense benimki uzun süreli ayrılıklar olmuyor. Bir aya kalmadan yeni işe başlamış oluyorum ve hiç tadını alamıyorum. Önüme fırsat geldiğinde sonradan işsiz kalmamak için değerlendirmek durumunda kalıyorum. Bu durumda da anlayacağınız hiç tadını çıkaramıyorum. Ama en çok sevdiğim şey çalışmadığım hafta içi bir zaman diliminde bir cafe de oturup kahvemi yudumlarken çalışan kesimin koşturmacasını izlemek bana ayrı bir keyif veriyor.
  3 ... hayallerle
 • kendini videoya alan avukat kadın

  30.
  Yanlış meslekte top koşturduğu muhakkak. Ablamız resmen harcanıyor. Ama bir yandan da bu mesleği adabı ile yapanlara da üzülmüyor değilim.
  1 ... hayallerle
 • karaciğerini kocasından geri isteyen kadın

  18.
  Ciğer tava mı yapacakmış:) “ciğerini sökerim bak” cümlesi boşuna söylenmiyormuş:))
  1 ... hayallerle
 • yeni şeyler getiriyorum